en
Wstecz
Akcje

„Możesz wybrać” apeluje Robert Makłowicz

„Możesz wybrać” apeluje Robert Makłowicz

 

Robert Makłowicz od lat angażuje się w kampanie społeczne do których ma głębokie przekonanie, był polską twarzą europejskiej kampanii "Fisch Fight" - "Ryba za burtą!" a także  dwukrotnie ambasadorem akcji "Jeszcze żywy KARP". Teraz przyszedł czas na publiczną wypowiedź w sprawie chowu klatkowego w Polsce.
Robert Makłowicz został twarzą kampanii „Jak one to znoszą?”. Kampania Stowarzyszenia Otwarte Klatki ma na celu uświadomienie konsumentom w jakich warunkach żyją kury na fermach przemysłowych. Wstrząsające materiały prezentują skandaliczne warunki hodowlane. Ilość wegetujących tak ptaków jest niewiarygodna, to 30 milionów kur niosek. Szczęśliwa kura Katarzyna drepcząca po podwórku i dziobiąca ziarno to widok idylliczny, w opozycji do milionów więźniów jej los wydaje się irracjonalny.
Robert Makłowicz zostawia nam wolną rękę w podjęciu decyzji: „Jeśli chcecie możecie podpisać deklarację Otwartych Klatek ale przede wszystkim możecie wybrać. Wybierajcie jajka, które nie są oznaczone cyfrą trzy to oznacza chów klatkowy, to oznacza smutny los kur niosek”. Jak zawsze wybór należy do nas.

Deklarację można podpisać na stronie http://jakonetoznosza.pl/

 

Unikatowa ilustracja przedstawiająca Roberta Makłowicza z autografem na aukcji WOŚP!

Unikatowa ilustracja przedstawiająca Roberta Makłowicza z autografem na aukcji WOŚP!

 

Robert Makłowicz podarował na aukcję WOŚP  jedną z ilustracji, która powstała w czasie prac nad nową stroną.  Malowana gwaszem, oprawiona, o wymiarach 47 cm x 59 cm z autografami twórcy Andrzeja Zaręby i portretowanego Roberta Makłowicza.

Licytacja się zakończyła, gwasz został sprzedany za 910 zł. Zwycięzcy gratulujemy!
http://aukcje.wosp.org.pl/ilustracja-przedstawiajaca-r-maklowicza-autograf-i920673

 

Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Siemacha

Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Siemacha


22 grudnia tysiąc wychowanków, wychowawców i przyjaciół Stowarzyszenia Siemacha zasiądzie wspólnie do wigilijnego stołu w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva.   

Robert Makłowicz będzie snuć gawędę o symbolice wigilijnych potraw a Anna Maria Jopek uświetni wieczór śpiewając najpiękniej jak potrafi polskie kolędy.

Gościć będzie także Jerzy Dudek przedstawiciel Akademii Sportu Progress, Dariusz Lubera z firmy Turon, który przyniesie światełko betlejemskie i Jerzy Mazgaj (Alma Market), który obdaruje wychowanków świątecznymi prezentami.

Wielka licytacja na rzecz Stowarzyszenia Piękne Anioły

Wielka licytacja na rzecz Stowarzyszenia Piękne Anioły

 

Od 18 do 19 grudnia trwała licytacja  wina Asolo Prosecco Superiore DOCG Spumante Brut (300 cl), którą podarowali Robert Makłowicz i Wojciech Lutomski partnerzy składu winnego  WIN-KO.
Jest to wspaniałe wino bąbelkowe doskonałe do wzniesienia toastu i przywitania Nowego Roku. Oprócz butli z trunkiem i rzecz jasna autografami, darczyńcy dodali jeszcze coś, zaproszenie zwycięzcy do składu winnego WIN-KO na degustację win w towarzystwie obu panów.
Jednak najważniejszy w całej zabawie był cel licytacji, pieniądze dostanie Stowarzyszenie Piękne Anioły, które daje dzieciom i młodzieży szansę na lepszy rozwój poprzez zmianę ich otoczenia.

Licytacja miała miejsce na oficjalnym profilu Stowarzyszenia na FB, wygrała ją pani Katarzyna, która zaoferowała najwyższą kwotę 1750 zł. Serdecznie gratulujemy!

Robert ambasadorem kampanii "Nie kupuj żywych karpii"

Już po raz trzeci Robert poparł kampanię społeczną "Nie kupuj żywych karpi". Kolejno w latach 2010, 2011 i 2013 Robert wystąpił w reklamach telewizyjnych i radiowych promujących akcję.
Kampania "Jeszcze żywy karp" Klubu Gaja doprowadziła do zmiany prawa i przyczyniła się do zmiany przyzwyczajeń konsumenckich. Zachęca do świadomego wyboru, kupowania karpia z lodu lub chłodni.
Więcej szczegółów na temat akcji i kampanii w tym spot radiowy, znajdziecie na stronie organizatora Klubu Gaja.
http://klubgaja.pl/jeszcze-zywy-karp

Galeria zdjęć

Robert autorem menu III Edycji Kolacji Charytatywnej "Przyjaciele Gotują"

17 listopada o godz. 18.30 w łódzkim Hotelu Andels odbędzie się III edycja kolacji charytatywnej Stowarzyszenia Przyjaciele Świata.
To już trzecia edycja akcji pt. "Przyjaciele gotują". W tym roku autorem menu będzie Robert Makłowicz. Zgromadzoni goście będą mogli delektować się kolacją przygotowaną specjalnie dla nich według jego przepisów. Robert na oczach zebranych przygotuje przystawkę i opowie o wybranych przez siebie potrawach. Podczas wydarzenia będzie można kupić książki Roberta "Café Museum", opatrzone dedykacją iautografem autora, oraz kubki i talerzyki z wyjątkowej kolekcji Przyjaciół Świata.
Dochód z całego wydarzenia zostanie przekazany na rzecz dzieci z chorobami kardiologicznymi, leczonych w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przez Profesorów Jadwigę i Jacka Mollów, oraz dzieci z upośledzeniem słuchu i mowy z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Łodzi, którym Stowarzyszenie planuje zakupić aparat do nauki mowy.
Gośćmi specjalnymi wieczoru będą: Andrzej Bartkowiak łodzianin, jeden z najbardziej cenionych polskich operatorów na stale pracujących w Hollywood oraz Piotr Trzaskalski łodzianin, reżyser filmowy i scenarzysta.

Galeria zdjęć

Dziś licytacja choinki zrobionej przez Roberta! zapraszamy do udziału w akcji!

Dziesiaj na antenie Radia Kielce (101 MHz) w ramach akcji "Choinka pod choinkę 2012"  licytowana jest podarowana przez Roberta choinka.
Drzewko niezwykłe, niewielkich rozmiarów prawdziwa i pachnąca. Można o niej śmiało powiedzieć: filigranowa, smakowita, pachnąca cynamonem i pomarańczami. Dodatkowego uroku przysparzają jej ozdoby przygotowane przez Roberta. Są to zabawne figurki kaczuszek, zajączków, ludzików, szyszek i gwiazdeczek wykonanych z ciasta pierogowego.
Pieniądze zebrane podczas licytacji przeznaczone zostaną na ufundowanie rocznych stypendiów dla kilkorga dzieci, które obdarzone są zdolnościami, talentami, a których sytuacja finansowa nie zawsze pozwala na to, by je kształcić i rozwijać. Radio Kielce będzie śledzić i wspierać rozwój stypendystów, będzie pokazywać na antenie ich życiowe wybory (kolejne etapy nauczania, zainteresowania, osiągnięcia).

Więcej informacji o akcji i aukcji znajdziecie na stronie: 
http://www.radio.kielce.pl/page,,Czyje-choinki-licytujemy,61f65d58ea4c49f2541e6bb1984d530b.html

Galeria zdjęć

Robert polską twarzą europejskiej akcji "Fisch Fight" - "Ryba za burtą!"

Robert polską twarzą europejskiej akcji "Fisch Fight" - "Ryba za burtą!"

23 kwietnia 2012 rusza w Polsce Kampania "Ryba za burtą!" Gospodarzem kampanii jest Robert Makłowicz. Kampania koncentruje się przede wszystkim na problemie tzw. odrzutów rybnych. Nonsensowne prawa unijne lub nieodpowiedzialne praktyki rybackie powodują, że 50% ryb złowionych na Morzu Północnym, i ok. 6-15% na Bałtyku, wyrzucana jest za burtę. Martwych.
Więcej o samej akcji, jej założeniach, celach oraz znanych Fish Fighterach mozna przeczytać na stronie: http://www.rybazaburta.pl/.
Tam też mozna podpisać petycję wspierającą kampanię.

Żuraw "viribus unitis"

W niedzielę, Robert, w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", złożył i podpisał papierowego żurawia. Na skrzydłach napisał "viribus unitis" co oznacza "wspólnymi siłami". Przeczytał także najmłodszym krakuskom trzy japońskie bajki i oczarował maluchy.
Tym samym włączył się do akcji pomocy dla Kesennumy, miasta, które poniosło ogromne straty w wyniku trzęsienia ziemi w Japonii.
Akcję prowadzi "Manggha" i krakowska redakcja "Gazety". Oprócz pomocy finansowej organizatorzy poprosili wszystkich o gest wsparcia, współczucia i solidarności z Japończykami w tych trudnych chwilach. Żuraw złożony z papieru jest dla Japończyków symbolem szczęścia i długowieczności. Mieszkańcy wysp wierzą, że ptak złożony specjalnie z myślą o kimś, przyniesie obdarowanemu szczęście. Tysiące kolorowych żurawi poleci do Kesennumy. Do akcji oprócz zwyczajnych - niezwyczajnych krakowian, dorosłych i dzieci, przyłączyli się liczni artyści, poeci, muzycy, aktorzy i sportowcy. W sobotę, w Sukiennicach żurawie podpisała para prezydencka, a w Zakopanem Adam Małysz.

videos

STAMBUŁ. JEDNO MIASTO, WIELE SMAKÓW – SPOTKANIE Z ROBERTEM MAKŁOWICZEM.

Wszystkie
Akcje-mini
Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS