en
Wstecz
Aktualności

200 odcinków „Makłowicza w podróży”

30.04.2016 200 odcinków „Makłowicza  w podróży”


W niedzielę 1 maja 2016 r. w Dwójce zostanie wyemitowany 200. Odcinek „Makłowicza w podróży”. Przez ostatnie sześć lat Robert Makłowicz odwiedził pięć kontynentów, trzydzieści pięć państw, wiele ich regionów i krain geograficznych. 

Podróżnik z Krakowa gotował dla swoich widzów w każdym odcinku przynajmniej jeden raz i zawsze wybierał potrawy charakterystyczne dla danego miejsca, ze składników kupionych w najbliższej okolicy, ekologicznych, pochodzących często z gospodarstw, farm, wytwórni, bacówek, sadów, ogrodów, wód i pól, które odwiedził. Miejsca, w których przyrządzał potrawy zawsze były starannie wybrane. Nazywane pieszczotliwie przez ekipę „gotowanie na ekranie” odbyło się m.in. na lodowcu, fiordzie, plaży, gejzerze, wulkanie, molo, łodzi, pustyni, targu, moście, stoku, łące, rynku, targu, dziedzińcu, tarasie widokowym,  nad rzeką, morzem, jeziorem, basenem,  w podziemiach,  winnicy, lesie, sadzie, ogrodzie i zabytkowych wnętrzach. W wyniku tych szalonych gotowana jednopalnikowej kuchence turystycznej powstało ok. trzystu potraw,  prostych i szybkich w wykonaniu a przepisy są ogólnie dostępne na tej stronie internetowej.

Robert Makłowicz degustował i oceniał dla swoich odbiorców różnorakie potrawy i przed niczym się nie cofnął. Próbował jedzenia w barach wszelakiego rodzaju, trattoriach, kawiarniach, gospodach, stołówkach, na ulicznych targach, z foodtracków i w ekskluzywnych restauracjach. Do jedzenia dobierał starannie trunki: wino, destylaty, piwo, soki z egzotycznych owoców czy kwaśne mleko.

Odwiedzał muzea, kościoły, zabytki architektury i przyrody, historyczne miejsca, plany filmowe, ogrody botaniczne i oceanaria. Aby dotrzeć do najciekawszych miejsc jeździł skuterem, meleksem, na nartach, skibobem, wszelakimi kolejkami i pociągami oraz samochodem. Pływał na katamaranie, tratwie, promie, łodzi, jachcie i statku. To wszystko zostało pokazane w odcinkach programu: jak dotrzeć, co zjeść  i co zwiedzić.   
 

 

Galeria zdjęć

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS