en
Wstecz
Aktualności

EUROPA NA WIDELCU 2015

01.06.2015 EUROPA NA WIDELCU 2015

 

To już siódmy raz na wrocławskim rynku spotkają się wszyscy wielbiciele wielkiej kulinarnej imprezy jaką jest Europa na Widelcu. Tradycyjnie mentorami wydarzenia są Robert Makłowicz i Piotr Bikont. Impreza potrwa w tym roku od 5 do 6 czerwca.
W tym roku idziemy organizatorzy będą namawiać do jedzenia dolnośląskich ryb. Chcą  przekonać, że karp jest pyszny nie tylko w Wigilię. Pokażą również bogactwo innych ryb słodkowodnych z Dolnego Śląska.
Tradycyjnie będzie można spróbować potrawy z różnych krajów Europy oraz kupić regionalne produkty na towarzyszącym jarmarku.

Program imprezy:

Piątek, 5 czerwca - Dzień Dolnośląski

Przygotowywanie produktów regionalnych, szczególnie ryb słodkowodnych ze stawów milickich, ziół, szparagów, rzodkiewek i truskawek. Na stołach znajdą się m.in. pierogi z karpiem. Rzodkiewki będą pochodzić z hodowli Andrzeja Litwińczuka spod Świdnicy, który uprawia to warzywo na powierzchni 250 ha.

 Sobota, 6 czerwca – Europejska biesiada

 Ponad 40 potraw z 16 regionów. Krajem przewodnim jest w tym roku Chorwacja. Z tej okazji na scenie wystąpi Tomislav Goluban i śpiewak Josip Butorac z regionu Kvarner. Muzeum z Zagorje zaprezentuje widowisko „Bitwa o przeżycie”. Początek uczty o godzinie 12.
W programie m.in.:
- parada kucharzy,
- pokazy kulinarne Roberta Makłowicza,
- warsztaty pieczenia chleba,
- zabawy dla dzieci,
- opowieści ichtiologów,
- fotobudka, wróżby i wyznawacz grzeszków kulinarnych,
- konkursy na scenie (do wygrania m.in. bilety do podniebnej restauracji Dinner in the Sky, sprzęt Elektrolux, zaproszenia na kolację do Art Food, wyjazdy agroturystyczne w gminnie Radków),
- rozstrzygnięcie konkursu na potrawę z produktów regionalnych,
- VII Wrocławski Turniej Nalewek.

 W tym roku na festiwalowej scenie zagrają: Breslauer Coctail, Chudoba, Dziubek Band, Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”, Tęgie chłopy oraz Wroclove Big Band Zbigniewa Czwojdy z Krystyną Prońko.

 

 

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS