en
Wstecz
Aktualności

Europa na widelcu 2016

25.05.2016 Europa na widelcu 2016

Ósmy raz na wrocławskim rynku spotkają się wszyscy wielbiciele wielkiej kulinarnej imprezy jaką jest Europa na Widelcu. Ambasadorami tego kulinarnego święta są jak co roku Robert Makłowicz i Piotr Bikont.

Tradycyjnie festiwal rozpoczniemy jarmarkiem produktów. Od 1 do 5 czerwca będzie można skosztować i kupić produkty regionalne. W tym samym terminie odbędą się również targi książki kulinarnej.

3 czerwca będzie dniem wrocławskim, impreza rozpocznie się o godz. 15:30. W programie zabawy z nagrodami i pokazy gotowania na scenie oraz koncert zespołu Ŝanĝo. Nowością będzie konkurs na najlepszy produkt dolnośląski, a także warsztaty pieczenia specjału dawnego Wrocławia – bułeczek drożdżowych z cynamonową kruszonką.

4 czerwca impreza rozpocznie się  o godz. 12:45 paradą kucharzy. Podczas biesiady na stole pojawi się 36 potraw z 16 Europejskich Stolic Kultury. Ponadto w programie gotowanie na scenie, warsztaty pieczenia chleba, konkursy, koncerty i tort. Na finał zagra dla nas Wrocław Respect Orchestra.

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie tutaj:
http://smakiwroclawia.pl/

A tutaj menu tegorocznej biesiady europejskiej:
http://enw.smakiwroclawia.pl/europa-na-widelcu-2016-menu-festiwalu/

 

Galeria zdjęć

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS