en
Wstecz
Aktualności

Nowa strona internetowa Roberta Makłowicza

08.01.2014 Nowa strona internetowa Roberta Makłowicza

Rys. Andrzej Zaręba

 

Wraz z początkiem 2014 roku ruszyła całkowicie nowa strona internetowa Roberta Makłowicza. Intuicyjna i funkcjonalna platforma została przygotowana również w wersji mobilnej.

Merytorycznie witryna ma nadal charakter wizerunkowy i jest kompendium informacji o działalności publicystycznej, zawodowej, społecznej i charytatywnej Roberta Makłowicza. Obszerny dział stanowią „Podróże” odbywane na zamówienie Telewizyjnej Dwójki i dokumentowane od lat w programie „Makłowicz w podróży”. Dodatkowym bonusem są tam galerie niepublikowanych dotąd zdjęć. W sumie na stronie pogrupowanych w kategorie zostało ponad pięćset przepisów. Dostęp do nich ułatwia funkcjonalna wyszukiwarka.

Całkowitą nowością jest dział „Felietony”. - Do współpracy zaprosiłem kilku zawołanych przyjaciół, byśmy wspólnie uprawiali niniejsze poletko cyberprzestrzeni, aby wzrastało na nim to, co akurat nas cieszy, smuci albo też zdumiewa – mówi Robert Makłowicz. - W felietonach będzie można poczytać o jedzeniu, winie, destylatach, piwie pewnie też, a nawet o napojach zupełnie niewyskokowych, lecz nie tylko o tym - obiecuje. Oprócz cotygodniowych tekstów Roberta Makłowicza znajdą się tu też artykuły Piotra Bikonta, Andrzeja Zaręby i Wojciecha Lutomskiego.

Moje miejsca” i „Polecam” to kolejne nowości w serwisie, które służą pokazaniu godnych uwagi miejsc, produktów i usług przetestowanych przez podróżnika i krytyka kuchni. W serwisie został też stworzony sklep internetowy, w którym można będzie kupić oryginalną serię produktów inspirowaną CK Monarchią.

Projekt graficzny i ostateczny wygląd strony to wynik współpracy zespołów z Krakowa i Wrocławia. Pomysłodawcą i koordynatorem prac jest Agnieszka Makłowicz. Redakcyjna część została opracowana przez Dagmarę Olejnik, zaś za koncepcję e-commerce odpowiedzialna jest Elżbieta Skoczek. Niestandardowy layout witryny został oparty na humorystycznych rysunkach i podobiznach Roberta Makłowicza wykonanych przez krakowskiego grafika i ilustratora, Andrzeja Zarębę. - Od lat portretuję Roberta i bardzo cenię jego dystans do siebie – mówi autor ilustracji. 

Za projekt UX i wdrożenie całości odpowiada Grupa Me & My Friends z Wrocławia, która po raz kolejny została wybrana do produkcji strony www.maklowicz.pl. - Witryna niemal w całości bazuje na kolorze ecru, który, w połączeniu z licznymi zdjęciami i materiałami multimedialnymi, zapewnia optymalną czytelność – wyjaśnia Jakub Wolff, art director w  Me & My Friends. – Kluczowe elementy nawigacyjne zostały wyraźnie odcięte, co z pewnością ułatwi użytkownikom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi sekcjami strony – dodaje.   

Robert Makłowicz podarował na aukcję WOŚP  jedną z ilustracji, która powstała w czasie prac nad nową stroną. Gwasz z autografami autora ilustracji Andrzeja Zaręby i Roberta Makłowicza zostanie zlicytowany na aukcji WOŚP, która odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia.
Już teraz zapraszamy na aukcję:
http://aukcje.wosp.org.pl/ilustracja-przedstawiajaca-r-maklowicza-autograf-i920673

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS