en
Wstecz
Aktualności

Ogólnopolski Festiwal Dobrego smaku w Poznaniu

08.08.2015 Ogólnopolski Festiwal Dobrego smaku w Poznaniu

Od 13-16 sierpnia 2015 roku, odbędzie się w Poznaniu IX edycja Festiwalu Dobrego Smaku. Już od kilku lat Robert Makłowicz gości w stolicy Wielkopolski.
Głównym miejscem wydarzeń imprezy jest jak co roku poznański Stary Rynek. Tutaj odbywa się coroczny Wielki Jarmark Dobrego Smaku, na którym będzie można kupić wprost od producentów nie tylko regionalne specjały ale także delicje z innych części Polski i zagranicy.
Na festiwalowej scenie przez cały dzień odbywać będą się pokazy i prezentacje kulinarne a wieczorami zabrzmią dźwięki muzyki jazzowej, gruzińskiego folku i klasyki.
Konkursy kulinarne w tym największy turniej nalewek domowych – Polska Nalewka Roku, laboratoria smaku, warsztaty dla dzieci o dorosłych, spotkania z kulinarnymi osobowościami i tematyczne kolacje to tylko niektóre z atrakcji zaplanowane przez organizatorów.

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji imprezy wydaje się być projekt „Stół Mieszka i Dobrawy”. Składa się na niego szereg interdyscyplinarnych działań mających na celu przybliżenie uczestnikom zwyczajów żywieniowych w czasach pierwszych Piastów oraz wpływu późniejszych wydarzeń historycznych, odkryć geograficznych i zmian w codziennym życiu mieszkańców Polski na kuchnię i kulturę stołu. W ramach projektu odbędzie się między innymi konferencja popularno-naukowa, cykl warsztatów dla dzieci, Kulinarne prezentacje prowadzone przez szefów kuchni i historyków oraz niezwykła kolacja w ramach której najlepsi poznańscy szefowie kuchni przygotują „przyjęcie chrzcielne” Mieszka I używając jedynie produktów dostępnych na terenie wielkopolski w drugiej połowie X w.

Robert Makłowicz – gość specjalny Festiwalu -  prowadził będzie m.in. laboratoria smaku dotyczące win z polskich winnic oraz specjalną kolację z kaczką w roli głównej, przygotowaną wspólnie z Krystianem Szopką – szefem kuchni restauracji Fusion w hotelu Sheraton.

czwartek 13 sierpnia godz. 18.00 - Wina z Polski i Środkowej Europy – Laboratorium smaku poprowadzi Robert Makłowicz, wstęp 40 zł, dziedziniec Muzeum Archeologicznego. Rezerwacje kontakt@ofds.pl

piątek 14 sierpnia godz. 20.30 - Szopka & Makłowicz Prezentują: kolacja degustacyjna z kaczką i winami w roli głównej, bilety 150 zł, Hotel Sheraton Poznań, rezerwacje pod nr tel. 61 655 20 00.

Cały program Festiwalu dostępny jest tutaj: http://www.festiwaldobregosmaku.pl/pl/program

Galeria zdjęć

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS