en
Wstecz
Aktualności

Nowe wydanie najpopularniejszej książki Roberta Makłowicza

10.09.2015 Nowe wydanie najpopularniejszej książki Roberta Makłowicza

 

Nie tylko dla wielbicieli gatunku, nie tylko dla mieszkańców Galicji, nie tylko dla gotujących i amatorów kulinariów, nie tylko dla interesujących się historią ale także dla bibliofili, którzy cieszą swe oczy spoglądając na półki.

Już jest, nowe wydanie najpopularniejszej książki Roberta Makłowicza. Odświeżona „C.k. kuchnia” w wydaniu rzec by można kolekcjonerskim. Twarda oprawa, płócienny grzbiet, wszyta zakładka, piękne akwarele A. Zaręby ilustrujące tekst. 

„C.k. kuchni” nie trzeba przedstawiać ale warto przypomnieć, że to opowieść o czasach panowania Habsburgów na terenie Europy Środkowej i 84 przepisy z tamtych czasów i tamtych ziem, które nadal są reprezentatywne dla dzisiejszych kuchni narodowych węgierskiej, czeskiej, rumuńskiej, austriackiej, bośniackiej, słowackiej czy też północnowłoskiej.

Bohaterami opowieści są zarówno postacie historyczne jak i fikcyjne, same historie faktycznie miały miejsce bądź są inspirowane lekturą prasy i pamiętników sprzed pierwszej wojny światowej, której autor oddawał się niezwykle sumiennie i z dużą przyjemnością.

Autora i ilustratora książki łączy od lat wspólna pasja, obydwaj z niekłamaną przyjemnością oddają się studiom nad dziejami Europy Środkowej pod panowaniem Habsburgów. Wybór wydawcy również nie był przypadkowy, Wydawnictwo  Wysoki Zamek specjalizuje się w książkach i albumach dotyczących przede wszystkim dziejów dawnej Galicji.

 

Dostępna w  naszym sklepie internetowym:
http://maklowicz.pl/sklep/ksiazki/18-ck-kuchnia-robert-maklowicz.html


 

 

Galeria zdjęć

Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS