en
Wstecz
Nagrody

Nagrody

NAGRODA LITERACKA SREBRNY KAŁAMARZ 2010 DLA "Café Museum"

Robert Makłowicz otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz 2010 za książkę "Cafe Museum". Nagrodę przyznaje Fundacja Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Począwszy od 2007 r. literacka nagroda im. Hermenegildy Kociubińskiej, przyznawana jest 11 marca, w dniu imienin poety.

OSKAR KULINARNY 2008

Zwycięzcy  Oskarów Kulinarnych  honorowani są specjalnie zaprojektowanymi na tę okazją statuetkami z brązu. Autorem statuetki przedstawiającej „Kucharza – Pióro wieczne” jest artysta rzeźbiarz  Marek Stankiewicz.   Statuetka Kucharza-pióra jest wyjątkowo szczęśliwa dla Roberta Makłowicza.  Już po raz kolejny została doceniony jego talent do opisywania kulinarnych światów.
Książka "Fuzja Smaku, podróże Roberta Makłowicza", została uznana przez Kapitułę za najlepszą książkę kulinarną roku.

DWA OSKARY KULINARNE 2006

Rok 2006 obrodził dwoma wyróżnieniami prestiżowej nagrody. Roberta Makłowicza nagrodzono za świetnie już znany program telewizyny "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" i cykl artykułów w tygodniku Wprost - "Makłowicz do Bikonta, Bikont do Makłowicza".

OSKAR KULINARNY 2004

Oskary Kulinarne przyznawane są przez środowisko dziennikarzy i publicystów, smakoszy i kucharzy, którzy zajmują się zawodowo tematyką kulinarną bądź tylko prywatnie rozmiłowani są w dobrej kuchni. Wszyscy oni od lat biorą udział w plebiscycie wybierając „najsmaczniejsze kąski” z dorocznego „talerza” wydarzeń i ich kreatorów.
Rok 2004 przyniósł Robertowi Makłowiczowi Oskara Kulinarnego za książkę "Dialogi języka z podniebieniem" - zebrane i wzbogacone felietony publikowane w tygodniku Wprost.

ZŁOTY CHMIEL 2004

Od 1999 r. Bractwo Piwne przyznaje osobom lub instytucjom promującym kulturę piwną medal Złoty Chmiel.
W roku 2004  z rąk Wielkiego Mistrza, Marka Suligi, Robert Makłowicz odebrał Złoty Chmiel za wkład w propagowanie kultury kulinarnej w tym piwnej.

WIKTOR 2003

Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej, przyznawanymi od 1985. Przyznaniem tej nagrody honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, ludzi którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom, zapisali się w pamięci telewidzów.
Statuetka Wiktora nagradzająca Osobowość Roku 2003 powędrowała do rąk Roberta Makłowicza.

OSKAR KULINARNY 2003

Oskary Kulinarne są nagrodą środowiskową - dziennikarze, publicyści i osoby zajmujące się zawodowo tematyką kulinarną wybierają laureatów nagrody w drodze plebiscytu. Listę kandydatów do nagrody - nominowanych przygotowuje Kapituła nagrody, w której skład wchodzą laureaci nagrody w kategorii Osobowość Kulinarna.
W roku 2003 po raz pierwszy zostały przyznane Oskary Kuliunarne w trzech kategoriach - książka, program telewizyjny, osobowość.
Robert Makłowicz został uznany Osobowością Kulinarną roku 2003.

 

Nagrody
Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS