en
WINO MAKŁOWICZ

WINO MAKŁOWICZ

WINO MAKŁOWICZ

Karta win może być wizytówką Twojej restauracji.

Doświadczeni restauratorzy wiedzą, że wino nie jest jedynie dodatkiem do dań.  To bukiet aromatów i smaków, które opowiadają własną historię.

Wyjątkowe wino...

Pochodzi z uprawy biodynamicznej, organicznej bądź racjonalnej. Proces jego tworzenia to wyraz filozofii winiarza, a nie tylko zbiór technologicznych reguł. Takiego wina nie produkuje się przemysłowo, na dużą skalę, to najczęściej prowadzony z dumą rodzinny interes.

...wymaga uwagi

Wino warto znać od dna butelki po sam korek. Od gleby, na której posadzono winorośl, przez proces fermentacji, dojrzewania, butelkowania, aż do temperatury podania w odpowiednim kieliszku. Niezwykle istotne jest również towarzystwo, w który się je pije.

Nasze wina

Moda na trunki z Nowego Świata sprawiła, że wielu tam właśnie poczęło umieszczać swój pierwszy winny wybór. Jednak to Stary Kontynent szczyci się najstarszymi winiarskimi tradycjami. Trunki z Europy Środkowej, rozumianej jako dawna monarchia habsburska, wina z Włoch czy Francji, ojczyzny nowoczesnego światowego winiarstwa są na wyciągnięcie ręki. One nie muszą przebywać oceanicznych podróży, by do nas dotrzeć.

Poznaj wina z Polski

Picie polskiego wina to nie tylko kaprys, czy lokalny patriotyzm. Wystarczy spróbować rodzimych trunków, by zrozumieć, jak wielki postęp uczyniliśmy. Picie rzeczy zrodzonych przez tą samą glebę, która nas żywi jest wyborem najlogiczniejszym z możliwych.

Co to znaczy znać się na winach?

To po latach teorii i praktyki w ich poznawaniu pokornie się przyznać, że nigdy nie osiągnie się wiedzy absolutnej w tej materii. Wino jest przewrotne i niepowtarzalne, dlatego można opowiadać o nim godzinami, najlepiej z kieliszkiem w ręku.

Znamy nasze wina i ich charaktery, wiemy jak się z nimi obchodzić. Znamy winnice, z których pochodzą i winiarzy, którzy dopatrują procesu ich powstawania.

Gdzie kupić?

Bar / sklep 31 - 511 Kraków ul. Rakowicka 11 http://www.winomaklowicz.com biuro@winomaklowicz.com + 48 12 426 44 09
Beczka
Sklep
Copyright © 2013 Robert Makłowicz All Rights Reserved.
Projekt graficzny, ilustracje: Andrzej Zaręba
Projekt UX i wdrożenie: ME & MY FRIENDS